Thirty Seconds to Mars Turkey

Welcome to the Unıverse!
Evrene Hoşgeldin!
Merhaba Marslı!
Bizi ziyaret ettiğin için çok Teşekkürler!
Şimdi giriş yada kayıt olarak sitemize katkıda bulunabilir bizimle vakit geçirebilirsin:D

  Rock nedir

  Paylaş
  avatar
  AzazeL
  Süper Marslı
  Süper Marslı

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 403
  Kayıt Tarihi : 28/08/08
  Yaş : 27
  Nerden : marss we ötesinden:))
  İş Güç : DANS VE MÜZİKK
  Points : 7

  Rock nedir

  Mesaj tarafından AzazeL Bir Cuma Kas. 28, 2008 11:48 pm

  Rock bir yaşam felsefesidir. Saç uzatıp rockçı takılmak değildir. Özgür olmak, özgün olmaktır.
  Rock müzik, bünyesinde bir çok müzik türünü barındıran bir tür olarak rock and roll’ dan, and roll’un çıkarılmasıyla 1960 ların başında oluştu. Rock müziği oluşturan bu müzikal alt türler de, kendi içlerinde alt türlere ayrılmışlardır. Bu sebepten dolayı rock müziğin tarihini anlatırken, başlangıç noktası olarak rock’n roll dan yola çıkarsak büyük bir hata yapmış oluruz. Çünkü; rock müziğini de içine alan pop müzik türleri bir çok müzikal alt türlerin sentezinden meydana gelmiştir.
  Anadolu Rock Nedir?
  Bu tür yeni değil aslında(60'larda ortaya çıkmıştı yanılmıyorsam) Barış Manço, Cem Karaca, Üç Hürel, Erkin Koray, Moğollar gibi isimlerle altın çağını yaşamıştır. Son dönemlerde Haluk Levent, Haramiler gibi isimlerle tekrar popüler oldu, bir nevi türkü cover mantığıyla türkülerin rock(ve türevleri) altyapısıyla düzenlenmesidir, 'Türkiye'de yapılan rock' ile alakası yoktur olayın, olay anadolu ezgilerinin rock olarak yorumlanmasıdır, önemli bir türdür bence Türkiye'de öncülüğünü yapanlara bakarsakta zaten küçümsenmesi veya bu nedir denmesi biraz saçma olur.
  Son dönemde türün tekrar popüler olması nedeniyle tabiri caizse piyasa olan bu tür zamanında rock türünün Türkiye'deki gelişimine büyük katkı sağlamıştır

   Forum Saati Çarş. Kas. 14, 2018 6:44 pm