Thirty Seconds to Mars Turkey

Welcome to the Unıverse!
Evrene Hoşgeldin!
Merhaba Marslı!
Bizi ziyaret ettiğin için çok Teşekkürler!
Şimdi giriş yada kayıt olarak sitemize katkıda bulunabilir bizimle vakit geçirebilirsin:D

  Çilekeş

  Paylaş
  avatar
  HellsBells
  ADMİN
  ADMİN

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3460
  Kayıt Tarihi : 06/02/08
  Yaş : 26
  Nerden : Angara
  İş Güç : Tanrının İzinde
  Points : 1839

  Çilekeş

  Mesaj tarafından HellsBells Bir Cuma Şub. 22, 2008 3:58 pm  Vokalde Görkem Karabudak, elektronik gitarda Ali Güçlü Şimşek, bas gitarda Gökhan Şahinkaya ve davulda Cumhur Avcil’den oluşan Çilekeş, 2002 yılının Ekim ayında kurulmuştur.

  2002 Kasım ayında Ankara Saklıkent’te ilk konserlerini verdiler. Verdikleri konserler ile Ankara’da tanınan bir grup hale geldiler. Bu konserlerden sonra Fanta sponsorluğunda hazırlanan "Genç Yetenekler Aramızda" isimli yarışmaya katıldılar. Burada İç Anadolu Bölgesi Finali’nde gösterdikleri performans ile Türkiye Finali’ne girmeye hak kazandılar. Türkiye Finali’nde Melih Kibar, Teoman, Engin Akıncı, Meltem Taşkıran ve Levent Yüksel’den oluşan jürinin seçimi ile gösterdikleri canlı performans sonucu yarışmayı kazandılar.

  Bu yarışma Çilekeş’e bir ivme kazandırmış ve grubun geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlamıştır. Çilekeş sadece konser vermekle kalmıyor, albüm için demo hazırlamakla da uğraşıyordu artık. Davet edildikleri, 17 şehri kapsayan, Türkiye turnesinde Nev, Candan Erçetin, Harem ve Beyaz ile birlikte, birçok kişiye performanslarını gösterme imkanı buldular.

  Birçok kişi tarafından merakla beklenen Y.O.K. isimli albümleri ise 2005 Mart ayında İTÜ MIAM’da Volkan Başaran prodüktörlüğünde kayıtları başlanmasıyla, Haziran 2005’te ONAIR tarafından yayınlandı. Söz, beste ve düzenlemelerin hepsinin Çilekeş’e ait olduğu albümde, Rapci Fuat, Kurban’dan davulcu Burak Gürpınar ve Aylim Aslım gruba bazı şarkılarında misafir oldular.

  Görkem Karabudak - Vokal, Elektro Gitar
  Beş yaşında piyano ile müziğe başladı. 13 yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi "keman" bölümünü kazandı ve yedi yıl burada Elif Enacar ve Arif Abbasov ile keman eğitimini sürdürdü. Elena Puşkova ile koro, daha sonra kazandığı Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Fakültesinde de Günay Akgün ile şan çalıştı. Prof. Erol Erdinç yönetimindeki Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasında ve birçok oda müziği orkestrasında görev yaptı. Konservatuar eğitimini sürdürürken, 2002 Kasım ayında vokalist olarak Çilekeş grubuna dahil oldu. Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde eğitimini sürdürmektedir.

  Ali Güçlü Şimşek - Elektro Gitar
  Kadıköy’de doğdu, Bursa’da büyüdü. 12 yaşında gitara heveslendi. Ankara Üniversitesi DTCF Fransız Filolojisini kazanınca, Bursa’dan tanıdığı Cumhur’un stüdyosuna takılmaya başladı. Stüdyoda Görkem’le tanıştı. Bir süre sonra Görkem ve Cumhur gruplarını dağıtıp; hep beraber Çilekeş’i kurdular. Geçen sene ilk hedefini gerçekleştirdi ve grup arkadaşlarıyla birlikte doğduğu kente, İstanbul’a yerleşti. Şimdi aynı evde, hep beraber takılıyorlar.

  Cumhur Avcil - Davul
  Bursa’da doğdu. Bursa Erkek Lisesi yıllarında müziğe ilgisi arttı ve davul çalmaya başladı. Lise yılları boyunca değişik gruplarla çalarak bir çok organizasyonda yer aldı. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazanarak Ankara’ya yerleşti. Bir sene sonra kendi stüdyosunu açarak, bir çok gruba eşlik etti ve müzik çalışmalarını sürdürdü. Bu yıllarda çeşitli rock festivallerinde ve barlarda ses teknisyeni olarak çalıştı. 2002 Kasım ayında Çilekeş’in kurulmasıyla grubun davulcusu oldu. 2004 yılında Psikolog unvanını alarak Ankara Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümünde yüksek lisans öğrenimine başladı.

  Gökhan Şahinkaya - Bas Gitar
  Samsun’da doğdu. Ortaokul yıllarında rock müziğe ilgi duymaya başladı. Lise yıllarında kurduğu grubu ile çeşitli organizasyon ve şenliklerde çaldı. Üniversite eğitimi almak için Ankara’ya yerleşti ve bir bar grubunda bas gitar çalmaya başladı. Limon Bar’da John Doe ile çalarken Çilekeş ile tanıştı. Görkem ile bir proje grubunda yer aldı. 2003 yılında Bilkent Üniversitesi’nden bilgisayar programcısı olarak mezun oldu ve tamamen müziğe yöneldi. 2006 ya kadar birçok grupta çaldı. 2006 Mart’ında Çilekeş’e katıldı


  _________________
  avatar
  HellsBells
  ADMİN
  ADMİN

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3460
  Kayıt Tarihi : 06/02/08
  Yaş : 26
  Nerden : Angara
  İş Güç : Tanrının İzinde
  Points : 1839

  Geri: Çilekeş

  Mesaj tarafından HellsBells Bir Ptsi Nis. 14, 2008 6:48 pm

  12 nısanda ankarada mıgros sanatolıa gösterı merkesınde konserlerı var


  _________________
  avatar
  Misafir
  Misafir

  Geri: Çilekeş

  Mesaj tarafından Misafir Bir Ptsi Nis. 14, 2008 6:51 pm

  :affraid: ehüüüü nie daa önce sölemedn gtseydk yha brlkte siteden gelenlerle fulan kaynasırdıkk :pale:
  avatar
  HellsBells
  ADMİN
  ADMİN

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3460
  Kayıt Tarihi : 06/02/08
  Yaş : 26
  Nerden : Angara
  İş Güç : Tanrının İzinde
  Points : 1839

  Geri: Çilekeş

  Mesaj tarafından HellsBells Bir Ptsi Nis. 14, 2008 7:07 pm

  nan ben ata demırer ın nın gösterısıne gıtcektım mıgrosta dıye bılıyodum meger balgattaymıs baktım cılekes saat 8' de o an itibarıyle habeırm oldu zate ata demırerın gosterısıne gıttık gerı


  _________________

   Forum Saati Ptsi Ara. 10, 2018 12:23 am