Thirty Seconds to Mars Turkey

Welcome to the Unıverse!
Evrene Hoşgeldin!
Merhaba Marslı!
Bizi ziyaret ettiğin için çok Teşekkürler!
Şimdi giriş yada kayıt olarak sitemize katkıda bulunabilir bizimle vakit geçirebilirsin:D

Join the forum, it's quick and easy

Welcome to the Unıverse!
Evrene Hoşgeldin!
Merhaba Marslı!
Bizi ziyaret ettiğin için çok Teşekkürler!
Şimdi giriş yada kayıt olarak sitemize katkıda bulunabilir bizimle vakit geçirebilirsin:D

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

Dil ve Eğitimi Düşünmek

Aphrodité
    Aphrodité
    EN ÜST DÜZEY MARSLI
    EN ÜST DÜZEY MARSLI

Kadın
    İş Güç : Gezmek

Dil ve Eğitimi Düşünmek Empty Dil ve Eğitimi Düşünmek

Mesaj tarafından Aphrodité Perş. Nis. 09, 2009 7:54 pm

Bu kitapta dilbilim, Türkçe, yabancı dil öğretimi ve genel olarak eğitim konusundaki yazılar bir araya getirilmiştir. Yazar, ilkokuldan üniversiteye çeşitli eğitim basamaklarında öğrendiği, tanıklık ettiği sorunları özellikle dilbilimci gözü ile yeniden değerlendirmekte, okurlarını bu konularda düşünmeye çağırmaktadır.

Bu tartışmalarda öne çıkan temel görüş, dil-eğitim-aydınlanma arasında vazgeçilmez bağlar bulunduğu ve bu bağlantıların anlaşılması için dil konularında kişisel tutum yerine bilimsel bakış açısının temel alınmasının gerekli olduğudur. İşte bu anlamda yazıların temel ilgi alanını dilbilim oluşturmaktadır.

Dilbilimin iletişim ve teknoloji çağı olarak adlandırılan yüzyılımızda toplumbilimleri arasında ayrıcalıklı bir yeri vardır. Türkçeyi, eğitimi, dünyamızı, kısacası kendimizi, genel olarak insanı daha iyi anlamak için dilbilim ve dil bilimleri üzerinde daha çok düşünmemiz gerekiyor.
    Simurg
    Simurg
    ADMİN
    ADMİN

Kadın
    İş Güç : Kutsal Kasenin Peşinde xD

Dil ve Eğitimi Düşünmek Empty Geri: Dil ve Eğitimi Düşünmek

Mesaj tarafından Simurg Cuma Nis. 10, 2009 6:15 pm

saolasın joe xD

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 5:40 am