Thirty Seconds to Mars Turkey

Welcome to the Unıverse!
Evrene Hoşgeldin!
Merhaba Marslı!
Bizi ziyaret ettiğin için çok Teşekkürler!
Şimdi giriş yada kayıt olarak sitemize katkıda bulunabilir bizimle vakit geçirebilirsin:D

  PSYCHEDELİC

  Paylaş
  avatar
  Venun
  ADMİN
  ADMİN

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 163
  Kayıt Tarihi : 06/02/08
  Points : 12

  PSYCHEDELİC

  Mesaj tarafından Venun Bir Ptsi Nis. 07, 2008 8:39 pm

  Psychedelic müzik ya da psychedelic rock, özellikle LSD gibi ruh halini değiştirici ve düşünme paternlerini çarpıtıcı maddelerin yarattığı etkiyi aktarmaya çalışan bir müzik türüdür. 1960lardaki yaygın madde kullanımından etkilenerek pop kültürüne de yansıyan müzik türü, bu yıllarda en yaygın dönemini yaşadı. the Beatles, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Pink Floyd, Rolling Stones ve the Who gibi birçok dönemin ünlü grubu, bu türde şarkılar yazmışlardır.
  Her ne kadar 1960lardan sonra hiçbir zaman eski popülerliğini yakalayamamış olsa da, hala, küçük ama sadık bir kitle bu müziği devam ettirmektedir.
  Türkiye'de psychedelic müzik öğeleri, 1960larda da az kişi tarafından tanıtılmasına rağmen, Erkin Koray gibi isimlerle bu topraklara da getirilmiştir.
  Asıl olarak kendi kültürüne sahip çıkan insanların mataryel olarak drug dan bahsedenler tarafından bu şekilde nitelendirilmemesidir. Kelime anlamı ile Ruhsal ve derinden tabirlerini içeren ve günümüze yaklaşdıkca elektronic music tabanlı yüksek bpm li versioları ile çok geniş bir kitleye ulaşmış olan bu kültüre her daim hippie diye tabir edilen fakat içlerinde olmadıkca anlayamıcanız kendi görüşünü ve felsefesini tüm dünyanın Kaos Şehirciliginden vazgeçmek pahasına koruyan insanlar tarafından rabet görmesi ise yukarıda yazılan satırları benim biraz düzeltmeme neden olmuşdur. Cünkü dışarıdan bakdıgınız isimler kaynak olabilir fakat ruh halini deiştirici maddeler ile aynı kefeye koymak yanlış olandır. Herkezin barış içerisinde yaşamasını isteyen hepinizden cok dogaya ve birbirine saygılı olan insanların değişmiş ruh hallerine bu dünyanın ihtiyacı vardır..hem çok fazla anlatılır hemde hiç anlatılmaz yani...

  ALINTIDIR


  _________________
  avatar
  MarscoLick_emeL
  Süper Marslı
  Süper Marslı

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 444
  Kayıt Tarihi : 15/04/08
  Yaş : 26
  Nerden : Nereye! :D
  İş Güç : J.L,Msq
  Points : -2

  Geri: PSYCHEDELİC

  Mesaj tarafından MarscoLick_emeL Bir Paz Mayıs 25, 2008 5:22 pm

  payLashım için saoL Laughing


  _________________
  [b]3o Seconds To marser
  Mania
  [/b]

   Forum Saati Perş. Kas. 15, 2018 3:18 am