Thirty Seconds to Mars Turkey

Welcome to the Unıverse!
Evrene Hoşgeldin!
Merhaba Marslı!
Bizi ziyaret ettiğin için çok Teşekkürler!
Şimdi giriş yada kayıt olarak sitemize katkıda bulunabilir bizimle vakit geçirebilirsin:D

Join the forum, it's quick and easy

Welcome to the Unıverse!
Evrene Hoşgeldin!
Merhaba Marslı!
Bizi ziyaret ettiğin için çok Teşekkürler!
Şimdi giriş yada kayıt olarak sitemize katkıda bulunabilir bizimle vakit geçirebilirsin:D

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

H.I.M.

Venun
    Venun
    ADMİN
    ADMİN

Kadın

H.I.M. Empty H.I.M.

Mesaj tarafından Venun Paz Ağus. 24, 2008 3:05 pm

H.I.M. Himmm53758og7

HIM 91 yılında Ville Valo, Mige Amour, Linde Linström tarafından kurulmuş dönemin yeni filizlenen gothic rock gruplarındandır. İlk kurulduğu adları “His Infernal Majesty” yani Onun Şeytani Majesteleri olan grup bu isimle sanatist duruşu yarattığı için bir çok tepki aldı bu tepkilere etki olarak grup ismini HIM olarak değiştirmek zorunda kaldı.

Müzik hayatlarına bazı önemli grupların şarkılarını yorumlayarak başladılar Depeche Mode, Kıss, Black Sabbath gibi.. 1995 yılına kadar askerlik vs gibi sorunlar yüzünden tam oturmamış olan grup 95 sonlarında tamamlanarak Ville, Mige, Linde üçlüsüyle ve sonradan katılan Gas ile tamamlandılar.

HIM 97 de ilk albümleri “Greatest Lovesongs Vol 666″ yı piyasaya sürd. 4 single barındırıyordu bu albüm. Albümdeki Chris Isaac şarkısı olan “Wicked Game” grubun tananmasına ve sevilmesi büyük bir katkı sağlamıştır..

Öncelikle kendi memleketleri Finlandiyada iice meşhur olurken ikinci albümleri Razorblade Romance yi çıkardılar . Albümün İlk Single’ı “Join Me in death” grubun avrupada büyük bir kitleyi kendine hayran bırakmasını sağlamış oldu . Bu single Alman müzik listelerinden 1 numarayla girmiştir . Bu single ın ardından “right here in my arms” ve gone with the sin single ları piyasa girdi ve gruba büyük bir ün kazandırdı beğenisiyle.

HIM Ağustos 2001′de “Deep Shadows And Brilliant Highlights” bandını piyasaya sürdü.Bu Aldüm grubun klavyecisi “Emerson Burton” ile grubun şimdiki kadrosuyla beraber kaydettiği ilk aldüm olma ayrıcalığına sahiptir.
    Grup 2003 yılına geldiğinde Love Metal albümünü çıkardı “The Funeral of the Hearts” en sevilen şarkılarından biri oldu. 2004′de And Love Said No: The Greatest Hits isimli iki parça içeren albüm yayımlandı. 5.Albümün adı Dark Light olmuştu ve 2005 yılında yayınlandı. 2006 ya yaklaştığımızda Uneasy Listening Vol. 1 & Uneasy Listening Vol. 2 isimli albümler dinleyicilerine ulaştı. Bu albmler eski albümlerden toplamalar içeriyordu Ve günümüze doğru geldiğimizde ise “Venus Doom” Albümü eylülde bizlere ulaşıcak. Albümdeki Passions’s Killing Floor adlı şarkı , Transformers isimli Steven Spielberg adını taşıyan ve çok olumlu eleştiriler almış beyenilen bir film’in Soundtrack listesine girmiştir.

HIM 91 yılında Ville Valo, Mige Amour, Linde Linström tarafından kurulmuş dönemin yeni filizlenen gothic rock gruplarındandır. İlk kurulduğu adları “His Infernal Majesty” yani Onun Şeytani Majesteleri olan grup bu isimle sanatist duruşu yarattığı için bir çok tepki aldı bu tepkilere etki olarak grup ismini HIM olarak değiştirmek zorunda kaldı.

Müzik hayatlarına bazı önemli grupların şarkılarını yorumlayarak başladılar Depeche Mode, Kıss, Black Sabbath gibi.. 1995 yılına kadar askerlik vs gibi sorunlar yüzünden tam oturmamış olan grup 95 sonlarında tamamlanarak Ville, Mige, Linde üçlüsüyle ve sonradan katılan Gas ile tamamlandılar.

HIM 97 de ilk albümleri “Greatest Lovesongs Vol 666″ yı piyasaya sürd. 4 single barındırıyordu bu albüm. Albümdeki Chris Isaac şarkısı olan “Wicked Game” grubun tananmasına ve sevilmesi büyük bir katkı sağlamıştır..

Öncelikle kendi memleketleri Finlandiyada iice meşhur olurken ikinci albümleri Razorblade Romance yi çıkardılar . Albümün İlk Single’ı “Join Me in death” grubun avrupada büyük bir kitleyi kendine hayran bırakmasını sağlamış oldu . Bu single Alman müzik listelerinden 1 numarayla girmiştir . Bu single ın ardından “right here in my arms” ve gone with the sin single ları piyasa girdi ve gruba büyük bir ün kazandırdı beğenisiyle.

HIM Ağustos 2001′de “Deep Shadows And Brilliant Highlights” bandını piyasaya sürdü.Bu Aldüm grubun klavyecisi “Emerson Burton” ile grubun şimdiki kadrosuyla beraber kaydettiği ilk aldüm olma ayrıcalığına sahiptir.
    Grup 2003 yılına geldiğinde Love Metal albümünü çıkardı “The Funeral of the Hearts” en sevilen şarkılarından biri oldu. 2004′de And Love Said No: The Greatest Hits isimli iki parça içeren albüm yayımlandı. 5.Albümün adı Dark Light olmuştu ve 2005 yılında yayınlandı. 2006 ya yaklaştığımızda Uneasy Listening Vol. 1 & Uneasy Listening Vol. 2 isimli albümler dinleyicilerine ulaştı. Bu albmler eski albümlerden toplamalar içeriyordu Ve günümüze doğru geldiğimizde ise “Venus Doom” Albümü eylülde bizlere ulaşıcak. Albümdeki Passions’s Killing Floor adlı şarkı , Transformers isimli Steven Spielberg adını taşıyan ve çok olumlu eleştiriler almış beyenilen bir film’in Soundtrack listesine girmiştir.
    Anonymous
    Misafir
    Misafir

H.I.M. Empty Geri: H.I.M.

Mesaj tarafından Misafir Paz Ağus. 24, 2008 8:01 pm

herkesn mp3 ünden gelip gecen bi gruptur bnmde gecti ama bayılırım diemem Laughing
    basbana41
    basbana41
    Taze Marslı
    Taze Marslı

Erkek
    İş Güç : basmak

Mesaj tarafından basbana41 C.tesi Ocak 03, 2009 1:08 pm

cok sevdigim gruplardan biri!
    basbana41
    basbana41
    Taze Marslı
    Taze Marslı

Erkek

Mesaj tarafından basbana41 C.tesi Ocak 03, 2009 2:35 pm

H.I.M Diskografi

"666 Ways to love: Prologue"
    01. Stigmata Diaboli
    02. Wicked Game
    03. Dark Secret Love
    04. The Heartless

01. Your Sweet Six Six Six
    02. Wicked Game
    03. The Heartless
    04. Our Diabolikal Rapture
    05. It's All Tears (Drown In This Love)
    06. When Love And Death Embrace
    07. The Beginning Of The End
    08. (Don' t Fear) The Reaper
    09. For You

Razorblade Romance"

01. Your Sweet 666
    02. Poison Girl
    03. Join Me In Death
    04. Right Here In My Arms
    05. Bury Me Deep Inside Your Heart
    06. Wicked Game
    07. I Love You
    08. Gone With The Sin
    09. Razorblade Kiss
    10. Resurrection
    11. Death Is In Love With Us
    12. Heaven Tonight
    13. Sigillum Diaboli
    14. The 9th Circle
    15. One Last Time

"Deep Shadows and Brilliant Hightlights"

01. Salt In Our Wounds
    02. Heartache Every Moment
    03. Lose You Tonight
    04. In Joy And Sorrow
    05. Pretending
    06. Close To The Flame
    07. Please Don't Let It Go
    08. Beautiful
    09. Don't Close Your Heart
    10. Love You Like I Do

[

Love Metal

01. Buried Alive by Love
    02. The Funeral of Hearts
    03. Beyond Redemption
    04. Sweet Pandemonium
    05. Soul on Fire
    06. The Sacrament
    07. This Fortress of Tears
    08. Circle of Fear
    09. Endless Dark
    10. The Path
    11. Love's Requiem
    12. Buried Alive by Love

And Love Said No"

01. And Love Said No
    02. Join Me (Razorblade Mix)
    03. Buried Alive By Love
    04. Heartache Every Moment
    05.Solitary Man
    06. Right Here In My Arms
    07. The Funeral Of Hearts
    08. In Joy And Sorrow
    09.Your Sweet 666
    10. Gone With The Sin
    11. Wicked game
    12. The Sacrament
    13. Close To The Flame
    14. Poison Girl
    15. Pretending (Album Version)
    16. When love and death embrace

Including a secret internet access
    Disc 2 (DVD)

01. Soul On Fire (Live)
    02. The Funeral Of Hearts (Live)
    03. Beyond Redemption (Live)
    04. Sweet Pandemonium (Live)
    05. Buried Alive By Love (Live)
    06. The Sacrament (Live)

Dark Light"

01. Vampire Heart
    02. Rip Out The Wings Of A Butterfly
    03. Under The Rose
    04. Killing Loneliness
    05. Dark Light
    06. Behind The Crimson Door
    07. Face Of God
    08. Drunk On Shadows
    09. Play Dead
    10. In The Nightside Of Eden
    11. Venus In Our Blood
    12. The Cage

’VENUS DOOM’’

-Venus Doom
    -Love in Cold Blood
    -Passion´s Killing Floor
    -Kiss of Dawn
    -Sleepwalking Past Hope
    -Dead Lover´s Lane
    -Song or Suicide
    -Bleedwell
    -Cyanide Sun

En son basbana41 tarafından C.tesi Ocak 03, 2009 2:38 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    basbana41
    basbana41
    Taze Marslı
    Taze Marslı

Erkek

Mesaj tarafından basbana41 C.tesi Ocak 03, 2009 2:37 pm

..ŞARKILARININ HIKAYELERİ..

HEARTACHE EVERY MOMENT

aynı anda gülüp,ağlamakla ilgili.o anda cradle of filth dinliyordum-onlar süper karanlık ve aşmışlar ama şarkı sözleri inanılmaz derecede güzem yazılmış ve adeta estiriyor.bizimde yapmak istediğimiz buydu.- esasen küçük şeylerden büyük dramlar yaratmak istiyorduk.daha çok WASP şarkıları gibi olsun istiyorduk yada DIO'nun holy drive şarkısı gibi,yani bu tarz riffler.bu bitirilemeyen ve iyileştirilemeyen bir ilişkiyle ilgili.

POISON GIRL

çoğu insan bu şarkının birine sövmekle ilgili olduğunu düşünüyor.oysa bu şarkı biriyle beraberken esrarın herşeyi nasılda mahvettiğiyle ilgili.

-Bu kişisel bir deneyim mi?

benim söylediğim esrar ve benzerlerinin insanları nasıl etkilediği.birlikte olduğunuz anneniz,babanız,kızarkadaşınız olabilir.bu benim için arınmak,içinde bulunduğum davranışları örtmek için bir yoldu.herkes hayatında bazen herşeyi berbat edebilir,benimde o anda öyleydi.

-pek çok güçlük çekmiş gibisin

evet.grupta harika şeyler oluyordu.ben yoldan çıkmış gibiydim.iyi olmak istemediğin anda iyi olmak gibiydi.pek çok şarkı sözü vardı.dünyanın tüm kötü hisleriyle acıklı olmalarını istedimçoğu zaman Alice cooper dinliyordum ve sözler böylelikle geldi.

WICKED GAME

herzaman Chris Isaac'in harika biri olduğunu düşündüm.ama albümlerinin büyük bir hayranı olduğumu söyleyemem.pek çok sebeple '94 den beri şarkılarını çalıyorduk.ama bu asıl şarkıyı çalmak çok kolaydı.yanlızca 3 tel!

-uzun zamandır hayranı mıydın?

David lynch'in filmlerinden çok etkilenmiştim -wild at heart (1990)- bu filme ve müziklerine aşıktım.sonra aniden bunu söyleyebileceğimi hissettim.bununla beraber gruptakiler "ııyyyhh....

-şarkıdan nefret mi ettiler?

hayır,problem henüz yeni bir grup olmamızdı,cover yapmak istemiyorlardı.ama kendi tarzımızı yaratmak ve yansıtmak için başka birinin şarkısına ihtiyacımız vardı.8 kez kaydettik doğru olanı bulmak için.bu öyle bir şarkıydı ki,onun gibisini yazamazdım ama yazdıklarım bittiğinde ona benzeyebilirdi.

JOIN ME IN DEATH

ilk albümden sonra yazdığım ilk şarkıydı.keşke bu şarkının rüyada geldiğini söyleyebilseydim.ama sadece oturup yazdım.helsinkiye yeni dönmüştüm,ilk sahneye çıkışımızdan hatırı sayılır bir para kazanmıştım ve gidip kendime bir keyboard aldım.çalamadım ama çalmaya çalışmak eğlenceliydi.daha çok 'romeo ve jjuliet'in günümüze uyarlanmış hali gibiydi.bazı insanlar avrupa'da intiharlara sebep olduğunu iddia ettiler.ama tanrıya şükür,tamamen yanlış anlamaydı.

-tam olarak ne anlatıyor ?

herşeyi bırakmaya hazırmısınız,hayatınızı ,hayallerinizden çok uzağa?kendime sorduğum soru buydu,çünkü henüz herşeyin başındaydık,gerçekten çok gençtim ve grup olabilmek için uzun bir yolumuz olduğunu biliyordum.hissettiğim buydu.tamda o anda birşey oldu,hepimizin ikinci bir işi vardı ama herşey harika gitmişti ve dahada cesur olmaya başladık.

FUNERAL OF HEARTS

ilişkimde ve hayatta gerçekten hayalkırıklığına uğramıştım,love metal üzerinde çalışıyordum.bu yüzden ilişkinin nasıl mahvolduğunu ve hep nasıl olacağına dair görkemli br destan yazmak istedim.ve evet bu depresyonla ilgili...

-Mırıldanmaya pekte yabancı değilsin sanırım

ah! evet ilk başta akustik olarak yapmıştım şarkıyı ama roy orbison'un having a very bad day'i gibi birşey oldu.beraber çaldığımızda ise onu daha farklı ve daha sert birşeye çevirdik ama tam oturmadı bu yüzden onu rafa kaldırdık.son dakikada albüme koymaya karar verdik ve beraber çaldık yeniden.işe yaradı.

-yani yayınlanmamış olabilirdi.

muhtemelen.ama ben hızlı çalışmayı severim.sınırları yoklarım ve bu işe yarar.bu son derece ilahi bir şarkı ve son derece"biz".o anda seal'ın kiss from a rose şarkısını dinliyordum.bu tarz birşey olmasını istedik.bu tuhaf bir biçimde kutlama gibiydi.kötü şeylerin gülünebilir olması gibi.bunu yayınladım çünkü hayat bazen kozmik bir şaka gibi,ama yinede içindeki küçük çocukla mutlu olabilirsin,dışında olamasanda,ahh işte...

SOLITARY MAN
    bunu yeniden uyarlmayı düşünüyordum çünkühayatım mükemmeldi.kayıttaydık.benim için biçilmiş kaftan gibiydi.bu esnada bam'ın anne-babasının bu şarkıyı çok sevdiğini keşfettim ve hadi deneyelim dedik.

grup olarak tuhaf bir biçimde eski moda şarkılar dinliyoruz.jenerasyonlar arasındaki boşluğu doldurmak istiyordum çünkü bazen insanlar eski şarkıların hala bize hitap ettiğini unutabiliyor.

-büyük bir neil diamond hayranımısın?

dürüst olmak gerekirse neil diamond versiyonu biraz ucuzdu.ben daha çok johnny cash'in rick rubin ile çalıştığı versiyonun hayranıyım.bu onları selamlamak gibi birşey.çalması kolay ancak duyguyu kaybetmesi kolay çünkü sözleri açısından biraz garip.esasen yanlız ama mutlu olmakla ilgili.güzel bir şarkıyı berbat etmek istemedik.orjinalini yüceltmek istedik.bu açıdan neil diamond esas adam değil ama insanlar hala onu savunuyor.

PRETENDING

bilirsin müzisyen olarak bazen ne yapsan işe yaramaz.birşeyler yaratmak için acele edersen sonuç ölü doğmuş bir çalışma olur.helsinki'de kendimizi tekrar edip duruyorduk ve şarkıları bir araya getirmeye çalışıyorduk.tamamen sefil olmuştuk.direk cehenneme gider gibiydik.chris ısaac'in wicked game şarkısına benzesin istedik ama işe yaramadı.

-bu şarkıyı sevmiyormusun?

aynı zamanda dans edilebilecek ilahi birşey olmasını istedim.bu kesinlikle bizim en şen şakrak şarkılarımızdan biri.çünkü sadece karanlık olmak istemedik.kim bilir,belkide odaya tıkılmış beş adamın seksapelini uyandırsın istedik.hiçbir zaman keith richards'ın harika küçük rifflerle bezenmiş şarkısı"satisfaction" romantizmine sahip olmadık.bir grup biraraya geldi ve buna birşeyler kattı.ve dinleyince "odadaki kokulu adamlar"diye düşünebilirsiniz

BURIED ALIVE BY LOVE

sözleri yazdığımda finlandiya'ya dönmüştüm.ilk satırı sevmiştim"I carry the burden that pulls your wirst upon my shoulders".albümün ilk satırları önceki albümün son satırlarının devamı gibi olacaktı.bu benimpsikotik durumumla ilgili.bunca yıldan sonra tüm bu ilişkiler bir yapbozun parçalarını birleştirmek gibi. bu çok korkutucu olabilir,açık gözlerle gömülmiş gibi.bu love metal albümünün en kişisel şarkısı.sürekli parti veriyorduk,kendimizi kandırıyorduk.hala nasıl yıkıcı olduğumuzu insanlara göstermenin yolunu arıyorduk.sonra "s.....et bir kere olsun biraz sert ve agresif olalım." diye düşündük.bizim içinfarklı bir sound'du.çünkü yaptığımız en sert ve öfkeli şarkıydı.tüm sözleri bir sisin içinde yazdım,sanki ateşim çıkmış gibi ama bu doğaldı,bir periden yardım beklemek gibi...
    Anonymous
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Ocak 14, 2009 7:51 pm

Bayılırım..

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 4:44 pm